Hotel v centru Hradce Králové

Hotel Nové Adalbertinum se nachází v historickém centru Hradce Králové a patří mezi jeho nejvýznamnější dominanty. Budova byla vybudována jako jezuitská kolej v období 1671 - 1710 podle projektu architekta Pavla Ignáce Bayera na místě 11 zbouraných měšťanských domů.

Naše pokoje
Kontakt

V průběhu let prošla kolej mnoha proměnami, sloužila také jako gymnázium, kde studovali osobnosti jako J. K. Tyl, A. Jirásek a K. Čapek a později jako kasárny. Dnes jsou po rozsáhlé rekonstrukci prostory Nového Adalbertina využívány jako hotel a kongresové centrum, které nabízí nejen ubytování, ale i místo pro konání společenských událostí.

Budova přímo sousedí s kostelem Nanebevzetí Panny Marie a rozprostírá se na velké části městských teras. Disponuje dvěma nádvořími a oplývá překrásnou barokní architekturou. Všechny prostory v budově mají štukované klenuté stropy, což vytváří nezaměnitelnou atmosféru. Ve sklepích jižního křídla se nachází fragmenty starší zástavby a hlavních hradeb středověkého městského opevnění.

Ubytování a parkování

Nabízíme komfortní jednolůžkové pokoje i prostorné apartmány, a také ubytování pro osoby s handicapem. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, televizi a Wi-Fi připojení. Pro pohodlné parkování hotelových hostů je k dispozici menší parkoviště na uzavřeném nádvoří pod dohledem kamer. Další možností je parkování přímo před hotelem na Velkém náměstí. Provoz recepce je zajištěn 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Kongresy, eventy i rodinné oslavy

Hotel Nové Adalbertinum nabízí také pronájem sálů a salonků pro pořádání kongresů, konferencí, vzdělávacích a společenských akcí, plesů, rautů, firemních prezentací nebo rodinných oslav. Celková kapacita sálů a salonků je až 700 osob a výstavní plochy dosahují celkové rozlohy 1800 m2.

Svatba v Salonu republiky

Jestliže hledáte dokonalé místo pro svatební obřad a hostinu, jste na správném místě. Pro letní obřad pod širým nebem je ideální vnitřní nádvoří a jižní terasy hotelu. Vnitřní prostory Refektáře a Velkého sálu Vás zase ohromí svou architekturou. Zajistíme catering na svatbu, novomanžele ubytujeme ve svatebním apartmá a ubytujeme až 70 hostů.

Biskupská knihovna s badatelnou

Nachází se zde také Biskupská knihovna s badatelnou, která je skvostem pro všechny milovníky knih a historie. Naleznete zde 60 tisíc svazků, z nichž většina jsou cenné staré tisky. Knihovna je v provozu již více než 200 let a stále si udržuje svůj výjimečný charakter.

Jižní terasy

Jižní terasy Nového Adalbertina představují úchvatné venkovní prostory, které jsou přímo dostupné z hotelu. Tento idylický koutek nabízí dokonalé místo pro svatby a menší setkání. S okouzlujícím prostředím a pohodlím přímo z hotelu se jižní terasy stávají ideálním místem pro vytvoření nezapomenutelných a intimních událostí.

Nádvoří sv. Jana Pavla II.

Vnitřní nádvoří v Novém Adalbertinu je naprosto okouzlujícím prostorem našeho komplexu. Nádvoří je k dispozici pro svatební obřady a intimní akce. Toto kouzelné místo nabízí vkusné a atmosférické prostředí pro vaše speciální události. S jeho půvabem a unikátním charakterem je vnitřní nádvoří ideálním prostorem pro vytvoření nezapomenutelných a intimních okamžiků.

Kaple sv. Vojtěcha

Kaple v prostorách Nového Adalbertina je nádherným a důstojným místem, které je k dispozici pro různé akce a obřady. Tato vznešená kaple poskytuje ideální prostor pro slavnostní události a důležité ceremonie. S jejím historickým šarmem a výjimečnou atmosférou se Kaple stává místem, kde můžete prožít nezapomenutelné okamžiky.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kostel Nanebevzetí Panny Marie je důležitou součástí areálu Nového Adalbertina, který zdobí svou vznešeností a historickým významem. Tento majestátní kostel přináší do prostoru Nového Adalbertina duchovní atmosféru a slouží jako místo pro obřady a bohoslužby. Při návštěvě kostela můžete jednak obdivovat duchovní atmosféru, a nebo překrásnou architekturu tohoto působivého místa. Prohlídka určitě stojí za to!

Nové Adalbertinum není pouze hotel

Kromě komfortního ubytování nabízíme k pronájmu několik sálů a salonků pro pořádání významných událostí. Soukromých oslav, svateb i veřejných společenský akcí. Kapacita sálů je až 700 osob a lze využít plochy o celkové rozloze 1800 m2.