Komfortní ubytování s kouzlem historie

Hotel Nové Adalbertinum se nachází v monumentální budově bývalé jezuitské koleje přímo v centru Hradce Králové. Najdete u nás nejen pohodlné ubytování, ale také jedinečnou atmosféru a zážitek z pobytu. V prostorách hotelu se nachází Biskupská knihovna s desítkami tisíc historických svazků a rozsáhlé konferenční prostory pro pořádání společenských akcí, jižní terasy Karla Otčenáška a prostorné nádvoří Jana Pavla II. se zelení.

Ubytování a parkování

Nabízíme komfortní jednolůžkové pokoje i prostorné apartmány, a také ubytování pro osoby s handicapem. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, televizi a Wi-Fi připojení. Pro pohodlné parkování hotelových hostů je k dispozici menší parkoviště na uzavřeném nádvoří pod dohledem kamer. Další možností je parkování přímo před hotelem na Velkém náměstí. Provoz recepce je zajištěn 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Historická knihovna

Přímo v objektu Nového Adalbertina se nachází Biskupská knihovna, která je skvostem pro všechny milovníky knih a historie. Naleznete zde 60 tisíc svazků, včetně rukopisů vytvořených v dobách věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje. Knihovna je v provozu již více než 200 let a stále si udržuje svůj výjimečný charakter.

Kongresy, eventy i rodinné oslavy

Hotel Nové Adalbertinum nabízí také pronájem sálů a salonků pro pořádání kongresů, konferencí, vzdělávacích a společenských akcí, plesů, rautů, firemních prezentací nebo rodinných oslav. Celková kapacita sálů a salonků je až 700 osob a výstavní plochy dosahují celkové rozlohy 1800 m2.

Catering

Na soukromé i firemní akce zajišťujeme komplexní cateringové služby. Vytvoříme pro Vás menu, které bude přizpůsobené Vašim přáním a potřebám. Všechna jídla jsou připravována z čerstvých a kvalitních surovin a jsou podávána s precizností a profesionálním servisem. Ať už organizujete malou oslavu s přáteli nebo velkou firemní akci, o Vaše hosty se dobře postaráme.

Svatba v Salonu republiky

Jestliže hledáte dokonalé místo pro svatební obřad a hostinu, jste na správném místě. Pro letní obřad pod širým nebem je ideální vnitřní nádvoří a jižní terasy hotelu. Vnitřní prostory Refektáře a Velkého sálu Vás zase ohromí svou architekturou. Zajistíme catering na svatbu, novomanžele ubytujeme ve svatebním apartmá a ubytujeme až 70 hostů.